18 Yaşından Küçükler Kullanamaz
0530 201 02 00 hemen ara

Kadınlar Ne Zaman Terk Eder?

Eğer ki ilişkide yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bu durumda her iki tarafından ilk önce çözüm aradığını görüyoruz. Zaman geçmeye başladıkça erkekler daha da sessiz kalıp beklerken kadın artık kopma vaktinin geldiğinin farkına varmaya başlayacaktır. Araştırmalar gösteriyor ki boşanmalarda ilk adımın % 70’i kadınlardan geliyor. 

Erkeklerde anne ile ilk bağlanma önemli bir konu çünkü daha sonrasındaki yaşlarda kadınlar ilişkisini belirliyor. Kadınlara şöyle baktığımız zaman artık yalnız kalmaktan da korkmadıklarını görebiliyoruz. Yani hor görülmekten hoşlanmıyorlar ve boşanma onlar için daha özgür olmak anlamını da taşıyor. Kadın artık babaannesi ve annesi gibi erkeğe boyun eğmek istemiyor. Özellikle de maaş konusunda yetersiz değilse hayat kaliteleri de daha fazla artıyor. 

Erkekler için önemli olan konu ise konfordur. Yani erkekler çalışarak daha konforlu bir hayat sürmeyi istiyor. Bunun içinde evle ilgili her sorumluluğun kadının üzerinde olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla evle ilgili olan her yük kadının omuzlarında.

Oysa ki kadınların istedikleri tek şey hislerini sorgulamalarını ve kendileriyle ilgilenen bir erkeklerinin olmasıdır. Erkek ise ilgiyi yalnızca cinsellikte buluyor. Kadını sevdiğinde öptüğünde ve birlikte olduğunda ona değer verdiğini düşünüyor. Erkek duygularını ifade etmeyi bilmiyor.

İşte tüm bunlar neden mi oluyor? Çünkü her iki tarafa da bunlar hiç öğretilmemiş. 

Ama yeni kuşak daha şanslı, genç erkekler artık hislerini rahatça ifade ediyor. Biz anneler, oğullarımızın duygusal eğitiminden sorumluyuz. Olaylara, kadın-erkek değil de bireysel sorunlar olarak bakıldığında kızlarımız da rahat etmiş oluyor.